O školi

“Prva osnovna škola” Bugojno, Jaklić V/2 osnovana je u ratu 1992 godine te organizirana u više mjesta na Makarskom primorju (Makarska, Baška Voda, Dječje selo, Tučepi, Podgora, Zaostrog, Igrane), brojala je 1100 učenika pridošlih iz 21 grada Bosne i Hercegovine.

Dakle tu su se našla djeca s raznih strana da uče, igraju se i tako lakše prebrode ratne strahote.

Ravnatelj škole bio je Stipe Šarić.

S prvim povratkom Hrvata i škola se 1998 godine vraća u Bugojno te smještena u prostorije Župnog ureda, nastavlja svoj rad u skučenom prostoru.

Početkom školske 2000/2001. godine „ Prva osnovna škola „ Bugojno, Iz Župnog ureda prelazi u prostorije Treće osnovne škole Bugojno gdje radi u veoma skromnim uvjetima bez adekvatnog namještaja i učila.

U to vrijeme pa do kraja 2010. godine, ravnatelj škole bio je Zdenko Kovačević.

Zahvaljujući Vladi Republike Hrvatske koja je znala prepoznati potrebe i uvijek spremna pomoći donacijama, prostor koji škola koristi je potpuno renoviran, a nabavljena su razna učila i namještaj te se slobodno može reći da je među opremljenijim školama.

Od početka 2011. godine, ravnateljica škole je Sanela Kolovrat, prof.

“Prva osnovna škola” Bugojno, Jaklić V/2 ima u Matičnoj školi odjeljenja od I. (prvog) do IX. (devetog) razreda te kombinirana odjeljenja u Područnim školama Kandija i Bristovi.